Stezka českem

Stezka Českem

Stezku Českem může jít každý. Je jen na vás, kdy, kde a jak se na cestu vydáte. Můžete ji jít vcelku, po jednotlivých úsecích. Rozdělit si ji na víkendy. Ze západu na východ nebo naopak. Po chatách nebo se stanem. Pomalu, rychle, nebo třeba běžet. Jít může každý!


Stezka Českem je nekomerční projekt party nadšenců, kteří se spojili s Klubem českých turistů a společně vám nabízí možnost vyrazit na krásnou a zajímavou cestu přes celou naši republiku. V odkazu výše naleznete veškeré potřebné informace k tomu, abyste mohli vyrazit: podrobnou kilometráž jednotlivých úseků, natrasované mapy, tipy, jak začít a vše další. Pokud byste chtěli vědět více informací– třeba aktuální stav cesty, tipy na přespání, ohledně vody…, najdete nejaktuálnější informace od těch nejpovolanějších- tedy ostatních dobrodruhů- na Facebookových stránkách Stezka Českem, kde vám ostatní rádi poradí.

Stezka Českem přes Vítkův Hrádek

Etapa Jižní Šumava je pestrá trasa, která vede z nížin přes nejjižnější bod ČR a pomalu nás vede do kopců začínající Šumavy. Od Přední Zvonkové už si na nic nehraje a stává se z ní regulérní horská etapa. Od roku 2022 je již zrušeno časové omezení mezi Smrčinou a Plechým, máte tedy šanci si užít krásnou hřebenovku i před létem. 


Veškeré informace najdete na www.stezkaceskem.cz