Současnost

Začátkem roku byla ukončena dlouholetá působnost spolku, který se významným způsobem přičinil na záchraně Vítkova Hrádku. Od května 2023 Vítkův Hrádek provozuje jeho majitel, tedy obec Přední Výtoň.
Od 13. 09. 2023 je Vítkův hrádek uzavřen z důvodu technické údržby objektu. O znovuotevření budeme informovat na úvodní stránce tohoto webu a našich sociálních sítích.


Zvyšujeme komfort

Naším přáním je, abyste se na Vítkově Hrádku cítili dobře a rádi se vraceli. Proto se snažíme zvyšovat komfort v hradu i podhradí.

Vzhledem k odlehlosti lokality a špatnému telefonnímu signálu v místě jistě uvítáte, že jsme hrad vybavili Wi-Fi 5G zcela zdarma

- V areálu pro vás máme nové komfortní splachovací toalety, které nechala vybudovat obec Přední Výtoň. Využití toalet je zahrnuto v ceně vstupenky.

- pro cyklisty a jejich stroje jsme připravili nové stojany na kola u studny! Kapacita 25 míst. Zámky na kola jsou případně k zapůjčení v Kase.


Foto: Daniel Jindra
Foto: Daniel Jindra

Vyhlídková plošina

Z vyhlídkové plošiny je možno shlédnout dvě třetiny Lipenského jezera, Šumavské vrcholy Smrčinu (1338 m. n. m.), Boubín (1362 m. n. m.) a Bobík (1266 m. n. m.), na východě pak  i kontury Novohradských hor.

Za dobrého počasí se nabízí dech-beroucí pohled na majestátní masiv pohoří Alp vzdálený více než 80 kilometrů.

Dřevěná plošina ovšem po letech již dosluhuje a proto bude nutný větší technický zásah.
Z důvodu bezpečnosti při probíhajících stavebních úpravách je do odvolání Vítkův hrádek uzavřen.


Místní mají výhodu v kapse

Dle rozhodnutí provozovatele - obce Přední Výtoň - mají místní občané vstup zcela zdarma. V pokladně se prosím prokažte občanským průkazem či jiným dokladem trvalého bydliště. 

Bez dokladu o trvalém bydlišti nemusí být vstup zdarma umožněn.

Domácí mazlíčci vítáni

Do hradu můžou vstoupit i vaši čtyřnozí miláčci a to zdarma. Pro pejsky je v hradu připravena vždy na přístupném místě voda na osvěžení.

Prosíme, mějte svá zvířátka na vodítku a respektujte přítomnost dalších mazlíčků. Zároveň vás prosíme, abyste po svých mazlíčcích uklízeli.